Kacaniku-Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kacaniku-Team


 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Thaēi takon sot Rupelin, nesėr Solanėn dhe Schefferin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GenciBRe
WebMaster
WebMaster
GenciBRe


Numri i postimeve : 36
Age : 34
Registration date : 29/08/2007

Thaēi takon sot Rupelin, nesėr Solanėn dhe Schefferin Empty
MesazhTitulli: Thaēi takon sot Rupelin, nesėr Solanėn dhe Schefferin   Thaēi takon sot Rupelin, nesėr Solanėn dhe Schefferin Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 2:38 am

Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, sot nė Bruksel takon udhėheqėsin e radhės tė Bashkimit Evropian, ministrin e Jashtėm tė Sllovenisė, Dimitrij Rupel. Ndėrsa nesėr kryeministri takon shefin e politikės sė jashtme tė Bashkimit Evropian, Havier Solana, sekretarin e pėrgjithshėm tė NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer dhe diplomatin holandez, Piter Feit, i cili do ta drejtojė misionin e BE-sė nė Kosovė.
Para nisjes pėr nė Bruksel, kryeministri Thaēi ka deklaruar se ēdo gjė rreth afateve kohore pėr shpalljen e pavarėsisė do tė qartėsohet pas vizitės nė Bruksel. “Besoj se shpejt do tė bėjmė publike datėn pėr pavarėsinė e Kosovės, por gjithēka nė bashkėrendim me Uashingtonin dhe Bashkimin Evropian”, ka theksuar Thaēi para nisjes. Sipas tij, pavarėsia e Kosovės do tė ndodhė para fillimit tė implementimit tė planit tė Ahtisaarit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thaēi takon sot Rupelin, nesėr Solanėn dhe Schefferin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kacaniku-Team :: Shtypi :: Shtypi i Ditės-
Kėrce tek: