Kacaniku-Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kacaniku-Team


 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
ardyy
Fillestar
FillestarNumri i postimeve : 1
Registration date : 22/11/2009

Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Empty
MesazhTitulli: Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote   Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Icon_minitimeSun Nov 22, 2009 10:16 am

Loja me e mir ne RK

www.mbreteriterilindjes.com

Loje mesjetare e luajtur ne rolin multiplayer. Ne kete loje falas shikoni personazhin tuaj te zhvillohet ne nje komunitet. Zanatci,Luftetar, Fermer, Princ, Anetar Keshilli, Ambasador, tregetar, Hajdut, Murg, Kryetar Bashkie, Drejtues i Principates ose akoma edhe barman etj....


Mjel lopen tende ne agim,shit grurin tend ne dreke,hiq nga fronti Princin mbasdite dhe kalo neten i pire ne rruge.
Njė ditė e bukur dhe e qetė nė Mbretėritė e Rilindjes...


Kjo loje numeron mbi 254716 LOJTAR TE AKTIVIZUAR ne te gjithe Europen.

Mbreteria e Arberit u hap ne 16.01.2009 pas shume bisedimeve me adminet qe ndertuan kete loje.

Kjo loje luhet ne 25 gjuhe te ndryshme te Europes, midis te cileve eshte dhe gjuha Shqipe.

Mbreteria e Arberit numeron 390 lojtar, Mbreteria e Serbise 580 lojtar, Mbreteria e Greqise 9400 lojtar, Mbreteria e Turqiae 8700 lojtar. Mbreteria me e madhe eshte mbreteria e Frances me mbi 50.000 lojtar.

Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per juPer fillestaret


1. Kliko tek adresa: http://www.mbreteriterilindjes.com

2. Kliko ku lexon Regjistrohu

Pasi aktivizon accountin nepermjet emailit ke te drejte te futesh ne loje.


Shpjegimi se si mund te luash:

Mireserdhet ne Mbreterite e Rilindjes!
Me siguri po sorrollatesh neper qytet , i humbur dhe pa ditur cfare te besh.
Mos harro qe cdo njeri mundohet tė tė ndihmoje sa me shume , pasi ti dhe cdo njeri tjeter nevojitesh per ta bere Mbreterine e Arberit sa me te fuqishme!
Ngjarjet ne Mbreterite e Rilindjes ndodhin ne 3 vende kryesore : Ne forum , taverne edhe ne bashki, prandaj mos harro ti vizitosh te treja!
USHQIMI
Patjter do e kesh vene re qe ne statusin tend lart thote qe je shume i uritur.
Ne menyre qe te jesh ngopesh duhet te hash 2 HP per dite.(Psh misri ka 1 HP , ndaj duhet te hash 2 misra ne dite qe te ngopesh , ose te hash nje buke qe ka 2 HP.)
1)Te hash ne shtepi
Kur regjistrohesh , ti automatikisht ke 2 buke ne canten(inventarin)tend.
Kliko te une-->Invetnari im dhe do shikosh 2 buke.Kliko butonin perdor per ta ngrene njeren nga ato.
2)Te hash neper taverna
Kliko te Qyteti --> Taverna dhe vizito cilendo te duash.Mundohu te zgjedhesh nje taverne me njerez brenda, te cilet mund edhe te ndihmojne.
Pasi te futesh ne taverne kliko ikonen e pjates , dhe te del menuja.
Zgjidh ushqimin qe mund te jete ose buke ose miser.Sa te jesh liveli 0 tavernen perdore vetem per buke , dhe jo per birra.


TREGU
Para se te filloj , sa te jesh liveli 0 mos bli asnje gje tjeter pervec Bukes dhe Misrit.Gjerat e tjera skane pse te duhen.
Zgjidh buken ose misrin me te lire. Pasi ti kesh futur ne shporte , bliji dhe pas 10 min do te te shfaqen ne inventarin tend.
Kjo gje behet jo vetem per buken por edhe produkte te tjera ,por sic thame , ato skane cte duhen derisa te vesh liveli 1.PUNA
Ne menyre qe te vesh liveli 1 ty te duhen 90 leke dhe 5 pike reputacioni.Ekzistojne 4 vende ku mund te punosh sa te jesh liveli 0:
1)Miniera
Ky eshte vendi me i mire nqs ti po punon per te mbledhur leke.
Shko te jashte qytetit-->Punet-->miniera
Miniera normalisht te paguan 16 leke.8 i merr ne fillim te javes dhe 8 ne fund te saj.
2)Puno per lojtaret e tjere
Shko te qyteti-->Bashkia-->Oferta pune
Nuk eshte e thene qe te kete gjithmone oferta pune!
Keto oferta vihen nga lojtare te tjere , dhe po pranove ti do punosh per ata.
Rrogat nuk mund te jene me te uleta se 12 , por nuk lejohen as nen 15.
Pra nqs ti e ve rrogen nen 15 denohesh nga ligji.
Disa punė kerkojne dhe pike force apo inteligjence.Ti ke 0 pike ne te dyja , ndaj nuk mund te punosh ne ato pune qe kerkojne kushte te tilla.
Pasi te kesh aplikuar per punen duhet te presesh 10 minuta per te pare nese ai lojtar te pranoi apo jo.
3)Pune me paga minimale
Kjo eshte nqs je i deshperuar per te gjetur pune.
Nqs nuk gjen pune ne asnje nga keto lart , puno ketu.
Detyrat qe mund te te vihen jane te ndryshme dhe nryshojne nga dita ne dite.Normalisht keto rroga jane midis 6 dhe 8.Kjo rroge vjen 6 leke ne fillim te javes dhe 2 ne fund te javes.
4)Te punosh per kishen
Ne kishe mund te behen shume pune!
Njera nga keto eshte te punosh per kishen.Duke bere keshtu ti merr 5 leke dhe 1 pike reputacioni(Per te kaluar liveli 1 ty te duhen 5 te tilla).
Nje pune tjeter qe mund te besh eshte edhe lypja.Une nuk do te ta sugjeroja kete gje.Duke lypur , ti mund te marresh ose mund te mos marresh leke + qe nga lypja humbet nje pike repi.
Kjo varet nese ndonje lojtar tjeter i jep leke kishes.
Piket e reputacionit dhe piket e fames
Piket e reputacionit merren duke punuar ne kishe.
Nje menyre tjeter per te marre piket e reputacionit jane piket e besimit , qe mund te te japin lojtaret e tjere.Kur je liveli 0 , lojtaret e tjere mund te te japin deri ne 3 pike besimi.Une sugjeroj te shkosh neper taverna , ku mund te gjesh lojtare te tjere qe mund te te japin pike.
Per te kaluar liveli 1 ty te duhen 5 pike reputacioni , ndaj nqs merr 3 pike besimi nga lojtaret e tjere , duhet vetem te punosh 2 here ne kishe.
TE FTUARIT TUAJ
Nese fton ndonje mik ne Mbreterine e Arberit thuaj qe tek sponzori i tij te ve emrin e personazhit tuaj ne menyre qe ju te fitoni 10 leket e merituar sepse me kete veper ju e ndihmoni Mbreterine. Ne rast se nuk keni sponsor atehere si sponsor vendosni emrin e accountit tuaj ne kete menyre fitoni 10 leke.
dhe keshtu per cdo mik tuajin te ftuar ne Mbreteri do fitoni 10 lek.
KALIMI I NIVELIT
Para se te kalosh liveli 1 , duhet te dish ca fushe do te zgjedhesh!
Per kete pyet bashkiakun e qytetit , pasi nevojat per fushe ndryshojne nga dita dites.
1)Fushe me perime (Jane me te thjeshtat qe mund te fillosh)
2)Fushe me grure
3)Fushe me miser
-------------------------------
(Keto 3 te tjerat kerkojne me shume leke)
4)Fushe me lope
5)Fushe me dele
6)Fushe me derra
Per te kaluar liveli ik te Qyteti-->Siniskalit-->Tako sekretarin
Pasi te kesh aplikuar per te kaluar livel , do te te zbriten 90 leke ,dhe dites tjeter iken liveli 1.

RREGULLAT ELEMENTARE

- Ndalohet rreptesisht qe te hapesh me shume se nje llogari nga I njejti PC apo IP Adress, nese behet kjo shkelje e kesaj rregulle do denohesh nga gjykata apo nga vete adminet e lojes
- Per cdo gje qe futni ne treg per shitje se pari shikoni tek bashkia cmimet e lejuara pastaj
veja cmimin sepse edhe per ket denohesh nga bashkia me gjobat e caktuara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lent_baci
Fillestar
FillestarNumri i postimeve : 1
Registration date : 26/12/2009

Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Empty
MesazhTitulli: Re: Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote   Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 3:06 pm

Pershendetje te gjitheve.
www.mbreteriterilindjes.com loja me e mire RPG online shqip Smile
Loja dita e dites po behet me interesante tani jemi me te fuqishem si mbreteri jane haruar koherat kur kemi qen 50 banore , ftoj gjithe RPG gamers per tu regjistruar ne loje per te deshmuar aftesit e tyre per politik , ekonomi , st...rategji luftimi , ballafaqim ne debat etj.

Tani loja numron diku rreth 3.100.000 lojtar Very Happy Very Happy
Shqiptar jemi diku 400 persona hajdeni trima e trimeresha ejani futuni ne qytetin e Lezhes. Smile

Shpejt Shpejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kacaniku-Team :: Argėtim dhe Zbavitje :: Luani nė forum-
Kėrce tek: