Kacaniku-Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kacaniku-Team


 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Hagė: Avokati i Haradinajt kėrkon qė klienti i tij tė shpall

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GenciBRe
WebMaster
WebMaster
GenciBRe


Numri i postimeve : 36
Age : 34
Registration date : 29/08/2007

Hagė: Avokati i Haradinajt kėrkon qė klienti i tij tė shpall Empty
MesazhTitulli: Hagė: Avokati i Haradinajt kėrkon qė klienti i tij tė shpall   Hagė: Avokati i Haradinajt kėrkon qė klienti i tij tė shpall Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 2:44 am

Avokati mbrojtės i ish kryeministrit tė Kosovės Ramush Haradinaj, i cili akuzohet nga Gjykata e Hagės pėr krime lufte kundėr civilėve serbė, kėrkoi qė klienti i tij tė shpallet i pafajshėm pėr tė gjitha akuzat.


Nė deklaratėn pėrmbyllėse qė bėri dje, avokati Ben Emmerson tha se prokurorėt dėshtuan nė pėrpjekjet pėr tė sjellė prova qė zoti Haradinaj ishte pėrgjegjės pėr vrasje dhe tortura nė Kosovė.

Prokurorėt e Hagės kanė ngritur 37 akuza ndaj zotit Haradinaj, duke pėrfshirė pjesmarrje nė vrasjen, pėrndjekjen, pėrdhunimin dhe deportimin e serbėve nė rajonet e Kosovės qė ishin nėn kontrollin e tij nė vitin 1998.

Prokurorėt kėrkojnė dėnime me 25 vjet burg pėr zotin Haradinaj dhe dy ndihmės tė tij tė afėrt, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Hagė: Avokati i Haradinajt kėrkon qė klienti i tij tė shpall
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kacaniku-Team :: Shtypi :: Shtypi i Ditės-
Kėrce tek: